Pożyczka w parabanku – co warto wiedzieć

Wiele osób, które nagle potrzebują zastrzyku gotówki decyduje się na pożyczkę z parabanku. Rozwiązanie to ma z pewnością wiele zalet: minimum formalności, które można załatwić drogą Internetową, szybka decyzja o przyznaniu pożyczki. Ale pożyczka z parabanku może okazać się pułapką. Co powinniśmy wiedzieć na temat bezpiecznego pożyczania pieniędzy w parabankach?

Parabanki w Polsce

Obecnie w naszym kraju działa mnóstwo firm, w których możemy szybko pożyczyć pieniądze. Kwota pożyczki, którą możemy zaciągnąć jest bardzo różna i waha się od stu złotych, nawet do kilku tysięcy złotych. Firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek – parabanki, z reguły pożyczają pieniądze na bardzo krótki okres. Spłata pożyczonej kwoty powinna nastąpić w ciągu 30, maksymalnie 60 dni. Większości z działających obecnie na rynku firm pożyczkowych udziela pożyczek osobom po raz pierwszy korzystających z ich usług za darmo. Pieniądze są przelewane na konto błyskawicznie, z reguły po piętnastu minutach.

Nierzetelne parabanki

Nie wszystkie parabanki, które działają na terenie naszego kraju są jednak rzetelne. Warto więc sprawdzić, czy firma, z której usług zamierzamy skorzystać zasługuje na zaufanie. Możemy to zrobić korzystając z rejestru firm pożyczkowych, który prowadzi Związek Firm Pożyczkowych. Firma, która znajduje się w tym rejestrze jest firmą, której możemy zaufać. Część przepisów obowiązującej ustawy o kredycie konsumenckim dotyczy także firm pożyczkowych. Pożyczając pieniądze w parabanku mamy więc prawo w ciągu 14 dni odstąpić od podpisanej umowy. Rezygnując z przyznanej pożyczki, nie mamy obowiązku informowania o przyczynach odstąpienia od umowy.

Spłata pożyczki z parabanku

Spłata chwilówki parabankowej jest bardzo wysoka. Mimo że ich oprocentowanie nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej, to parabanki stosują mnóstwo różnego rodzaju opłat dodatkowych, które sprawiają, że rzeczywiste oprocentowanie pożyczki jest niezwykle wysokie. Zanim więc zdecydujemy się na pożyczkę w parabanku zastanówmy się, czy damy radę ja spłacić w terminie.

Dodaj komentarz

Secured By miniOrange